Spis treści

zoo zachodniopomorskie

zoo zachodniopomorskie

Streszczeniem powieści Zielona mila

Każde streszczenie powieści "Zielona mila" Stephena Kinga musi zawierać co nieco o słynnym horrorze powieściopisarza sam. Wydał tę powieść w 1996 roku jako powieść szeregowego, a właściwie pierwsza edycja ukazała się w sześciu małych, wydrukowanej, które później zostały wykonane w jednej powieści. Król jest najbardziej znany ze swoich powieści grozy, tak to podsumowanie powieści "Zielona mila" show, książki, ustawionym w 1930, stanowi odstępstwo od niektórych innych jego dzieł.

Wątek

Podsumowanie powieści "Zielona mila" obejmuje działkę i ustawienie. Akcja rozgrywa się w 1932 roku w bloku E (Death Row) w Cold Mountain Penitencjarii w Gruzji. Jest to opowiedziana przez głównego bohatera, Pawła, który jest kapitanem strażników więziennych, którzy przewodniczą E Block. "Zielona mili" Tytuł jest korytarz pomiędzy komórkami bloku komórkowego, który prowadzi do pomieszczenia realizacji. Korytarz jest pokryta zielonym linoleum, a więc "ostatni" lub zielony mile więźniowie zabrać do ich śmierci.

Film opowiada o John Coffey, duży, czarny więzień skazany za zgwałcenie i zamordowanie dwóch młodych białych dziewcząt, a dwóch innych więźniów w celi śmierci, wraz ze strażnikami, którzy czuwają nad nimi. Coffey jest wyjątkowy, ponieważ odkrywa, Paul i ma magiczne zdolności lecznicze, które stają się widoczne. On zaprzyjaźnia się z małą białą myszkę, kim on nazwy Mr. Jingles i leczy myszy kiedy brutalny strażnik Percy Wetmore próbował go zabić. On również leczy zakażenia nerek Pawła, a później, Paul duchy go z więzienia, aby leczyć naczelnika żony guza mózgu. Coffey "transfery" to choroba mózgu Wetmore, sadystyczny strażnik, który pensjonariusze i pracownicy niechęć. Wetmore nigdy nie odzyskuje i spędza resztę życia w zakładzie psychiatrycznym.

- autor artykułu